Süslü Balık

Öğrenme Süreci : Denizler belgeselini veya denizde yaşayan canlılar ile ilgili bir çizgi film de olabilir animasyon filmi de olabilir izletelim ve “Süslü Balık” etkinliğine geçelim. (önerimiz) 1-Çocuklarımıza gerekli ve yeterli materyalleri dağıtalım

Süslü Balık

Öğrenme Süreci : Denizler belgeselini veya denizde yaşayan canlılar ile ilgili bir çizgi film de olabilir animasyon filmi de olabilir izletelim ve “Süslü Balık” etkinliğine geçelim. (önerimiz) 1-Çocuklarımıza gerekli ve yeterli materyalleri dağıtalım. 2-Kavanoz kapağını kâğıt üzerine koyup daire şekli çizelim ve kalıbı makasla çıkartalım. 3-Farklı renkli kâğıtlar üzerinde iki küçük bir büyük üçgen kalıbı balığın yüzgeçlerini oluşturmak üzere keserek çıkartalım. 4-Küçük üçgenler dairenin üst ve altına, büyük üçgen ise arka kısmına yapıştıralım. 5-Farklı renk kâğıt üzerinde kalp çizilerek balığın ağız kısmını oluşturmak üzere keselim ve dairenin ön kısmına yapıştıralım. 6-Simli yapıştırıcılarla dairenin üzerini süsleyelim. 7-Oyuncak göz yapıştıralım. 8-İpin ucu kavanoz kapağının orta kısmına koyulup bantla sabitleyelim. 9-Kavanoz kapağının içine bir miktar boncuk koyalım ve balık kavanoz kapağını kapatacak şekilde yapıştıralım. 10-İp rüzgâr gören bir yere sabitlenerek balığın hareketini izleye birsiniz. Değerlendirilmesi: En çok hangi hayvanı seviyorsunuz? Su da yaşayan ve bizim kemiklerimiz için gerekli olan canlı hangisidir?

Dikkat Edilmesi Gereken Noktaları: Çocuklarımızın kesme, yapıştırma ve diğer aktiviteleri yaparken kendilerine veya çevrelerine zarar vermemeleri için özen gösterelim. Her türlü aktivite içinde mutlaka güvenlik aşamalarını vurgulayarak, uygun zaman ile mekân içerisinde etkinlik çalışmalarına devam etmelerini sağlayalım.

ETİKETLER: , , , ,
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.