Güçlü Aslan

Öğrenme Süreci: Çocuklarımız ile bir belgesel izleyelim ve belgeselde adı geçen hayvanların kralı Aslanı “Güçlü Aslan” etkinliği ile tanımalarını sağlayalım. (önerimiz) 1- Bütün çocuklarımıza gerekli materyallerimizi dağıtalım.

Güçlü Aslan

Öğrenme Süreci: Çocuklarımız ile bir belgesel izleyelim ve belgeselde adı geçen hayvanların kralı Aslanı “Güçlü Aslan” etkinliği ile tanımalarını sağlayalım. (önerimiz) 1- Bütün çocuklarımıza gerekli materyallerimizi dağıtalım. 2- Turuncu renkli kağıdımızı kenarlarını girinti çıkıntılı keserek aslan yelesi şeklini oluşturalım. 3- Oluşturduğumuz şekle beyaz kağıttan ağız kısmı oluşturalım. 4- Beyaz kağıttan üç tane küçük daire keselim. 5- Bu dairelerin ikisini göz çerçevesi, birisini de burun olarak yapıştıralım. 6- Keçeli kalem ile aslanın ağız ve bıyıklarını çizelim. 7- Son olarak dondurma çubuğunu aslanın alt tarafından yapıştıralım. Değerlendirilmesi: Belgesellerde hiç aslan gördünüz mü? Aslan yelesi kabarık mı?

Dikkat Edilmesi Gereken Noktaları: Çocuklarımızın kesme, yapıştırma ve diğer aktiviteleri yaparken kendilerine veya çevrelerine zarar vermemeleri için özen gösterelim. Her türlü aktivite içinde mutlaka güvenlik aşamalarını vurgulayarak, uygun zaman ile mekân içerisinde etkinlik çalışmalarına devam etmelerini sağlayalım.

ETİKETLER: , , , ,
İsmail MART
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.