Sevimli Ayıcık

Öğrenme Süreci : ‘Winnie The Pooh’ adlı çizgi filmi izleyelim ve çocukların gözlem yapmasına imkan sağlayalım. Ardından “Sevimli Ayıcık” etkinliğine geçelim. (önerimiz) 1-Çocuklara gerekli ve yeterli materyalleri dağıtalım.

Sevimli Ayıcık

Öğrenme Süreci : ‘Winnie The Pooh’ adlı çizgi filmi izleyelim ve çocukların gözlem yapmasına imkan sağlayalım. Ardından “Sevimli Ayıcık” etkinliğine geçelim. (önerimiz) 1-Çocuklara gerekli ve yeterli materyalleri dağıtalım. 2-Ayıcığın kulak ve göz çevresini oluşturmak üzere siyah kartonu keselim. 3-Tabağın üst kenarlarına kulakları ve tabağın orta üst kısmına göz bölgesini yapıştıralım. 4-Siyah göz bölgesinin üzerine oyuncak gözleri yapışkanla sabitleyelim. 5-Kırmızı ponponu ağız bölgesi olacak şekilde yapıştıralım. 6-Tabağın kalan bölgelerine yapışkan sürüp yayalım. 7-Bu bölgeye pamukları küçük parçalar halinde yapıştıralım. Değerlendirilmesi: En çok hangi hayvanı seviyorsunuz? Hiç hayvanat bahçesinde ayı gördünüz mü?

Dikkat Edilmesi Gereken Noktaları: Çocuklarımızın kesme, yapıştırma ve diğer aktiviteleri yaparken kendilerine veya çevrelerine zarar vermemeleri için özen gösterelim. Her türlü aktivite içinde mutlaka güvenlik aşamalarını vurgulayarak, uygun zaman ile mekan içerisinde etkinlik çalışmalarına devam etmelerini sağlayalım.

ETİKETLER: , ,
İsmail MART
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.