Sarı Balon Balık

Öğrenme Süreci : Denizde yaşayan canlılar dünyasına bir yolculuk yapmaya ne dersiniz diyelim, denizde yaşayan hayvan kartlarını çocukların incelemesine imkân verelim ve “Sarı Balon Balık” etkinliğine geçelim. (önerimiz) 1-Çocuklarımıza gerekli ve yeterli materyalleri dağıtalım.

Sarı Balon Balık

Öğrenme Süreci : Denizde yaşayan canlılar dünyasına bir yolculuk yapmaya ne dersiniz diyelim, denizde yaşayan hayvan kartlarını çocukların incelemesine imkân verelim ve “Sarı Balon Balık” etkinliğine geçelim. (önerimiz) 1-Çocuklarımıza gerekli ve yeterli materyalleri dağıtalım. 2-Balonu uygun büyüklükte şişirelim. 3-Renkli fon kartonlarına balığın gözü, ağız, yüzgeç ve kuyruğu çizelim. 4-Bu çiz imlerimizi uygun bir şekilde keserek ayıralım ve üzerine keçeli kalem ile şekil verelim. 5-Şişirdiğimiz balona bu parçaları yapıştırıcı yardımı ile uygun yerlere yapıştıralım. 6-Son olarak ta simli yapıştırıcı ile balon üzerine balığın pullarını yaparak süsleyelim. Değerlendirilmesi: Tombik balık gördünüz mü? Etkinliğini tam bitiremeyen var mı? Bu balığı evinizde nereye asmak istersiniz?

Dikkat Edilmesi Gereken Noktaları: Çocuklarımızın kesme, yapıştırma ve diğer aktiviteleri yaparken kendilerine veya çevrelerine zarar vermemeleri için özen gösterelim. Her türlü aktivite içinde mutlaka güvenlik aşamalarını vurgulayarak, uygun zaman ile mekân içerisinde etkinlik çalışmalarına devam etmelerini sağlayalım.

İsmail MART
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.