Balondan Trafik Lambası

Öğrenme Süreci : Çocuklarımızla o hafta içinde trafik parklarına gidelim. Sınıf içerisinde trafik parkında ve çevrede gözlemledikleri hakkında sohbet edelim ve “Balondan trafik lambası” etkinliğine geçelim. (önerimiz) 1- Çocuklarımıza yeterli ve gerekli materyalleri dağıtalım.

Balondan Trafik Lambası

Öğrenme Süreci : Çocuklarımızla o hafta içinde trafik parklarına gidelim. Sınıf içerisinde trafik parkında ve çevrede gözlemledikleri hakkında sohbet edelim ve “Balondan trafik lambası” etkinliğine geçelim. (önerimiz) 1- Çocuklarımıza yeterli ve gerekli materyalleri dağıtalım. 2-Siyah kartonu bir trafik lambası şeklinde keselim. 3-Trafik lambası için direk bölümünü de keselim ve yapıştıralım. 4 -Balonları tek tek şişirelim. 5-Kestiğimiz siyah kartonda sırası ile delikler açalım. 6-Şişirdiğimiz balonları bağladığımız yerden bu deliklere güzelce geçirelim. 7-Balonların dik durmasını istersek alt tarafından bir miktar yapıştırıcı ile yapıştıralım. Değerlendirilmesi: Serviste gidip gelirken trafik lambası gördünüz mü? Trafikte araçlar hangi ışıklarda ne tür hareketler yapıyor farkına vardınız mı?

Dikkat Edilmesi Gereken Noktaları: Çocuklarımızın kesme, yapıştırma ve diğer aktiviteleri yaparken kendilerine veya çevrelerine zarar vermemeleri için özen gösterelim. Her türlü aktivite içinde mutlaka güvenlik aşamalarını vurgulayarak, uygun zaman ile mekân içerisinde etkinlik çalışmalarına devam etmelerini sağlayalım.

İsmail MART
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.