Kuş Yuvasında Civcivler

Öğrenme Süreci : Hayvanların yaşadıkları yerler hakkında eşleştirme kartları dağıtalım. Eşleştirmelerimizi yaptıktan sonra “Kuş Yuvasında Civcivler” etkinliğine geçelim. (önerimiz) 1-Çocuklarımıza yeterli malzemeleri verelim.

Kuş Yuvasında Civcivler

Öğrenme Süreci : Hayvanların yaşadıkları yerler hakkında eşleştirme kartları dağıtalım. Eşleştirmelerimizi yaptıktan sonra “Kuş Yuvasında Civcivler” etkinliğine geçelim. (önerimiz) 1-Çocuklarımıza yeterli malzemeleri verelim. 2-Plastik tabak kahverengi boya ile boyayalım ve kurumaya bırakalım. 3-Daha sonra ponponlara gözler yapıştıralım. 4-Eva kâğıdından gaga şeklinde kesim yapılıp yapıştıralım. 5-Kuruyan tabağın kenar kısmına yapıştırıcı sürelim ve üzerine tüylü iple tiftik şekline getirilip yuva görünümü verelim. 6-Ponpon civcivleri yuvaya yerleştirelim. Değerlendirilmesi : Civcivler nasıl ses çıkarır? Hiç avucunuza civciv aldınız mı? Tüylerini hissettiniz mi?

Dikkat Edilmesi Gereken Noktaları: Çocuklarımızın kesme, yapıştırma ve diğer aktiviteleri yaparken kendilerine veya çevrelerine zarar vermemeleri için özen gösterelim. Her türlü aktivite içinde mutlaka güvenlik aşamalarını vurgulayarak, uygun zaman ile mekân içerisinde etkinlik çalışmalarına devam etmelerini sağlayalım.

ETİKETLER: , , ,
İsmail MART
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.