CD Balık

Öğrenme Süreci:Sınıf panomuzda asılı olan denizde yaşayan hayvanların özellikleri hakkında konuşalım. Ardından “CD den balık yapalım” etkinliğine geçelim. (Önerimiz) 1- Çocuklarımıza gerekli ve yeterli materyallerimizi dağıtalım.

CD Balık

Öğrenme Süreci:Sınıf panomuzda asılı olan denizde yaşayan hayvanların özellikleri hakkında konuşalım. Ardından “CD den balık yapalım” etkinliğine geçelim. (Önerimiz) 1- Çocuklarımıza gerekli ve yeterli materyallerimizi dağıtalım. 2- Kullanacağımız renkteki evadan kuyruk şeklinde CD boyuna göre parçayı keselim ve CD’nin arka kısmına yapıştıralım. 3- Farklı renkteki evamızdan iki adet dışa dönük, oval yüzgeç keselim ve CD’nin üst ve alt kısmına aynı hizaya yapıştıralım. 4- Bir parça evadan kalp şeklinde ağız kısmını keselim ve CD’nin ön kısmına yapıştıralım 5- Oynar gözü ise göz hizasına yapıştıralım. Değerlendirilmesi: Balık yüzgeçlerinin şekillerini nasıl yaptınız? Hiç balık gördünüz mü?

Dikkat Edilmesi Gereken Noktaları: Çocuklarımızın kesme, yapıştırma ve diğer aktiviteleri yaparken kendilerine veya çevrelerine zarar vermemeleri için özen gösterelim. Her türlü aktivite içinde mutlaka güvenlik aşamalarını vurgulayarak, uygun zaman ile mekân içerisinde etkinlik çalışmalarına devam etmelerini sağlayalım.

ETİKETLER: , , ,
İsmail MART
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.