13 El Sanatları Etkinliği

13 El Sanatları Etkinliği

Çocuklarınıza yönelik sanat etkinliklerini ne zaman hazırlıyorsunuz? Çocuklarımız küçükken sabahlar bir sanat etkinliği için her zaman iyiydi. Çocuklarımız okula başladıktan sonra eve vardıklarında basit bir aktivite hazırlamayı severdik. Birlikte yaratmak kadar, birlikte masa etrafında oturup konuşmak da bir şans. Önemli olan, işleri olabildiğince basit ve dağınık tutmaktır, böylece bunu yapma olasılığınız artar!

Fotoğraf: Rachel Withers

İşte çocuklar için okul sonrası veya diğer geçiş zamanlarında işe yarayacak bazı kolay sanat ve el sanatları aktiviteleri. Bunlar, genellikle minimum düzeyde kurulum, minimum yetişkin katılımı ve minimum temizlik gerektiren sade, az karmaşık faaliyetlerdir.

Çocuklar İçin Kolay Sanat Aktiviteleri

çıkartma sanat kolajları
Fotoğraf: Rachel Withers

1. Çıkartma Sanatı

Bu resim “çizmenin” çok eğlenceli bir yolu! Çocuğunuza bir parça kağıt ve çeşitli çıkartmalar verin ve bırakın. Hemen harekete geçecekler ve kağıdın her yerine çıkartmalar yapıştıracaklar. Daha büyük çocuklar için en sevdiğimiz çizim yöntemlerinden biri olarak göz etiketlerini kullanabilirsiniz!

gölge sanatı
Fotoğraf: Jean Van’t Hul

2. Gölge İzleme Sanatı

Gölge sanatı, çocuklar için son derece basit ama son derece ilgi çekici bir sanat etkinliğidir. Güneşli bir yere yerleştirin, kağıt üzerine gölge ve ışıktan oluşan bir desen çizin ve ardından boyayın.

güneş yakalayıcıdaki payetler ve tüyler
Fotoğraf: Andrea Martelle

3. Kağıt Mendil Güneş Yakalayıcılar

Bu ince kağıttan güneş yakalayıcıların yapımı son derece kolaydır ve herhangi bir özel malzeme gerektirmez. Ayrıca onları seviyoruz çünkü onları süslemek için ne kullanırsanız kullanın, her zaman harika görünüyorlar. Kağıt mendil karelerinin yanı sıra tüyler, payetler ve payetler ve hatta biraz parıltı ekleyebilirsiniz.

Dürtüler ve süslemeler içeren oyun hamuru
Fotoğraf: Jean Van’t Hul

4. Oyun Hamuru Oyunu

Playdough harika bir geçiş etkinliğidir – çok az kurulum veya temizlik gerektirir ve sunduğu olanaklar sonsuzdur. Ve oyun hamuru oyun tepsisinin nasıl kurulacağıyla ilgili yazımıza göz atın.

çerçeve çizim istemi
Fotoğraf: Andrea Martelle

5. Kendin Yap Sanat Etkinliği Sayfaları (veya çok basit bir şey istiyorsanız yazdırılabilir sayfalar)

DIY sanat etkinliği sayfalarıyla çocukların yaratıcılığını teşvik edin. Bunlar, halihazırda sahip olduğunuz malzemeleri kullanarak anında oluşturulabilir ve çocuğunuzun ilgi alanlarına göre özelleştirilebilir. Daha da kolay bir şey istiyorsanız yazdırılabilir sanat etkinlikleri listemize göz atın.

Neon_plastilina_photo_by_Rachel_Withers.jpeg
Fotoğraf: Rachel Withers

6. Kil ile Bina Yapmak

Basit ve nispeten dağınık olmayan bir kil deneyimi için Plastilina’yı deneyin! Kurumadığı için pek çok eğlenceli heykel projesinde tekrar tekrar kullanılabilir.

boncuklar ve boru temizleyicileri
Fotoğraf: Andrea Martelle

7. Boncuklu Boru Temizleyicileri

Basit görünebilir ama tanıdığımız her çocuk pipo temizleyicilerine boncuk dizmeyi SEVİYOR! İster rastgele bir desen yapıyor olsun, ister arkadaşlar için bilezikler yapıyor olsun, bu, siz sofrada akşam yemeği yerken çocuklarınızın meşgul olmasını sağlayacaktır. Daha büyük çocuklar için bu basit dikiş projesini deneyebilirsiniz.

kağıt kolaj
Fotoğraf: Jean Van’t Hul

8. Kağıt Şekilleriyle Kolaj

Bu süper basit aktivite çocuklar arasında her zaman başarılıdır. Renkli ve yaratıcı bir tasarım için şekilleri kağıttan yırtın veya kesin ve poster panosuna veya kartona yapıştırın.

Üzüm ve kürdan heykeli yapan çocuk
Fotoğraf: Jean Van’t Hul

9. Kürdan Heykelleri (Sağlıklı bir atıştırmalık için üzümle deneyin!)

Çocuklarınızla kürdan heykellerini denemediyseniz mutlaka deneyin! Bu, her yaştan çocuğun (yetişkinlerin de!) seveceği bir inşaat projesidir ve malzeme olanakları sonsuzdur.

Suluboya direnci
Fotoğraf: Jean Van’t Hul

10. Boya kalemleri veya yağlı pastellerle Suluboya Direnci

Bu, tekrar tekrar geri döndüğümüz güzel ve kolay bir sanat sürecidir. Boya kalemleri veya yağlı pastellerle tasarımlar çizin, sulu boyayla boyayın ve boyanın içinden çıkan pastel boya tasarımlarını görün!

washi bant hatları

12. Renkli Bant Sanatı

Çocuklar kaseti sever! Bununla desenler ve tasarımlar yapsınlar ve ne ortaya çıkardıklarını görsünler. Daha küçük rulo renkli bant veya daha büyük maskeleme bandı da kullanabilirsiniz.

gökkuşağı çizimi kolay sanat davetiyesi

13. Basitçe Resim veya Çizim

İşleri son derece basit tutmak istiyorsanız, biraz kağıt ve boya kalemi, yağlı pastel veya sulu boya paleti çıkarıp çocuklarınızın yaratmasına izin verebilirsiniz! En sevdiğimiz anlardan bazıları mutfak masasının etrafında oturup çocuklarımızla birlikte çizim yapmak ve resim yapmaktır.

Hayatınızı kolaylaştırmak istiyorsanız, çocuklarınızın erişebileceği bir yerde az dağınık sanat malzemeleriyle dolu bir sanat kutusu bulundurun. Çocuklar materyallere erişime sahip olduklarında ve yaratma konusunda biraz bağımsızlığa sahip olduklarında ortaya çıkabilecek yaratıcılığa hayran kalacaksınız!

İsmail MART
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.