Kağıt bardak zürafa kuklası

Kağıt bardak zürafa kuklası

Bu sevimli kağıt bardaklı zürafa kuklası sadece eğlenceli ve yapımı kolay değil, aynı zamanda saatlerce süren eğlenceli yaratıcı oyunlar da sağlayabilir. kart artıklarını kullanarak kendimizinkini yaptık ve kızım onu ​​çok seviyor!

İşte kullandıklarımız

  • Renkli kart (sarı, turuncu ve siyah)
  • Renkli kağıt (turuncu)

  • Sicim
  • 2 adet kağıt bardak
  • Şaşkın gözler

 • Makas
 • Zamk

Kağıt bardak zürafa kuklamız nasıl yapılır

Sarı kartınızı alın ve turuncudan iki büyük dış kulağı ve ardından iki küçük iç kulağı kesin. Kulakları oluşturmak için parçaları birbirine yapıştırın ve ardından her kulağın alt kısmındaki küçük bir çıkıntıyı katlayın ve kağıt bardağın içindeki yerine yapıştırın. daha sonra iki uzun zürafa boynuzu kesin ve bunları yukarıdaki gibi kulakların arasına yapıştırın.

Kağıt bardağın üst kısmına iki adet Pörtlek göz ve tabana iki adet yuvarlak siyah burun deliği ekleyin. Daha sonra birkaç turuncu kağıt parçasını kesin ve bunları zürafanın her iki kabına da yapıştırın.

Daha sonra beş kağıt yay (4 bacak ve 1 boyun) yapmanız gerekecek. Yay yapmak için iki eşit uzunlukta şerit alın ve bunları dik açıyla birbirine yapıştırın. Şeritleri sırayla üst üste katlayın ve ardından ucunu tutkalla sabitleyin.

Daha sonra ayaklar için dört yuvarlak kart dairesi kesin ve her bir yaylı bacağın ucuna bir tane yapıştırın.

Yukarıdaki gibi bir yay kullanarak baş ve gövdeyi birbirine tutturun ve ardından 4 ayağı gövde kabının alt tarafındaki yerine yapıştırın.

Kağıt bardağınızı tamamlamak için zürafa kuklanızı yeterince uzun bir ipten kesin ve bir ucunu baş bardağın kenarına, diğer ucunu da gövdenin içine yapıştırın. Kuruduktan sonra sevimli zürafanın işi bitti ve dans etmeye hazır!

Erken çocukluk dönemi çocukta öğrenmenin en yoğun olduğu, kültürel normların geliştiği ve temel alışkanlıkların edinildiği dönemdir. Bu dönem de vereceğimiz bütün aktiviteler gelecek dönemlerine yansıyacak ve bir kültür oluşturacaktır.

İsmail MART
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.