Dondurma Serpintilerini Sayma Etkinliği

Dondurma parçacıklarının tatlı ve renkli neşesini kim sevmez ki? Bu blog yazımızda miniklerinizin kendi dondurma külahı şaheserlerini yaratırken sayma becerilerini geliştirmelerini sağlayacak keyifli bir etkinliğimiz var. Dondurma Serpintilerini Sayma etkinliği yaratıcılığı, ince motor becerilerini ve sayısal anlayışı uygulamalı ve etkileşimli bir şekilde birleştirir. Malzemelerinizi toplayın, şekerlemelerle dolu bir eğlenceye hazırlanın ve çocuğunuzun öğrenme ve dondurma sevgisinin bu nefis eğitici macerada çarpışmasını izleyin!

Dondurma Serpintilerini Sayma Etkinliği

Oyun yoluyla öğrenmek sadece eğlenceli değil, aynı zamanda son derece etkilidir ve Dondurma Serpintilerini Sayma etkinliği tam da bunun için mükemmel bir fırsat sağlar. Küçük bir karton kutuyu baştan çıkarıcı bir dondurma külahına dönüştürerek ve serpintileri saymak için renkli pamuklu çubuklar kullanarak, çocuklar serpintileri saymaya ve taklit ikramlarının üzerine yerleştirmeye davet edilir. Bu aktivite, Q-ipuçlarını kullanırken ince motor becerilerini geliştirirken, sayma özelliği sayısal kavramları eğlenceli bir şekilde tanıtır ve güçlendirir. Ayrıca, kendi dondurma külahını dekore etmedeki yaratıcılık, öğrenme deneyimine ekstra bir keyif katmanı katar.

Malzemeler

 • Küçük karton kutu (ayakkabı kutusu gibi)
 • Pencere işaretçileri
 • Nokta işaretleyicileri kullanılarak renklendirilmiş kulak çöpleri
 • Kağıt
 • Makas
 • Ambalaj Bandı

Dondurma Serpintilerini Aktivitesini Sayma Talimatları

 1. Malzemeleri hazırlayın: Küçük bir karton kutu, çeşitli renklerde keçeli kalemler, pamuklu çubuklar, noktalı kalemler, makas ve küçük tornavidalar toplayıp, kalemlerin gireceği küçük delikler açın.
 2. Karton kutuyu süsleyin: Bir dondurma külahının şeklini çizmek için kalemleri kullanın. Canlı renkler oluşturmak için karton kutunun üzerinde Pascal markalı kalemler kullandım.
 3. Serpintileri yaratın: Kulak çöplerinin uçlarını nokta işaretleyicileri kullanarak renklendirin. Kuruması için bir kenara koyun ve ardından kulak çöplerini ikiye bölün veya kırın.
 4. Dondurma külahının her yerinde, kulak çöplerini serpintilerinin gideceği yere küçük delikler açmak için bir kalem veya küçük bir tornavida kullanın. Bu aktiviteyi 2 veya 3 yaşındaki küçük çocuklarla yapıyorsanız maksimum 10 delik açın. 5 ila 6 yaş arası daha büyük çocuklar için 20’ye kadar delik oluşturabilirsiniz.
 5. Şeffaf ambalaj bandından bir parça kesin ve bunu dondurma külahının üzerine yerleştirin. Bu, numarayı yazabileceğiniz silinebilir pencere olacaktır. Alternatif olarak, çocuğunuza hangi sayıda serpintiyi sayması gerektiğini yönlendirmek için bir zar, UNO kartları veya normal oyun kartları kullanabilirsiniz. Silinebilir tahta veya pencere için Pascal pencere işaretleyicilerini kullanabilir ve nemli bir kağıt havlu veya bez kullanarak sayıları kaldırabilirsiniz.
 6. Sayma eğlencesi: Silinebilir pencereye bir sayı yazın. Daha büyük çocuklara bir sayı söyleyebilir ve onları silinebilir pencereye yazmaya davet edebilirsiniz. Daha sonra onları saymaya ve bu sayıdaki kulak çöpü serpintilerini yerleştirmeye davet edin.
 7. Numarayı silmek için nemli bir bez veya kağıt havlu kullanın ve ardından yeni bir tane yazın ve çocuğunuzu ilave pamuklu çubuk serpintilerini saymaya ve doğru numarayı elde edene kadar bunları yerleştirmeye veya bazılarını çıkarmaya davet edin.

İsmail MART
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.