Eritilmiş Renkli Mum Kayaları

Eritilmiş Renkli Mum Kayaları

Eritilmiş pastel boya kayaları, sıcak kayaların üzerine boya kalemleriyle “boyatılarak” yapılır. Boya kalemleri ısıtılmış kayaya dokunduğunda erir ve hoş bir boyalı etki oluşturur.

Bu erimiş pastel boya taşları çok güzel değil mi? Bu, yıllar boyunca birkaç kez yaptığımız bir şeydir ve kayaları süslemenin en sevdiğimiz yollarından biridir.

İşte bu süper basit kaya sanatı etkinliğinin nasıl yapılacağı. Bunları tekrar tekrar yapmak isteyeceğinizi söylediğimizde bize güvenin!

Eritilmiş Mum Boya Kayaları Nasıl Yapılır

MALZEMELER

 • Küçük, pürüzsüz kayalar
 • Boya kalemleri (parmakları korumak için kısa kalemler kullanmayın)
 • Fırın
 • Fırın tepsisi
 • Masanızı korumak için havlu veya mat
 • Folyo

TALİMATLAR

 1. Taşlarınızı toplayın

  Mahallenizde yürüyüşe çıkın ve pürüzsüz kayalar arayın. Bunlardan küçük bir koleksiyon toplayın ve tamamen yıkayıp kurutun.

 2. Taşlarınızı ısıtın

  Temiz kayaları folyo kaplı bir kurabiye kağıdına yayın ve ısıtmak için 350 derecelik fırına koyun. Isınmaları genellikle 5-10 dakika kadar sürer.

  Kayalar ısınınca, onları birer birer veya ikişer tane korumalı bir yüzeye aktarıp gerisini fırında bırakıyoruz.

  taşlı tepsi

 3. Çalışma yüzeyini koruyun

  Çalışma yüzeyimizi bir bez ve bir parça folyo ile koruyoruz. Folyo eriyen pastel boyayı yakalamaya çalışır ve kumaş sıcak kayanın masa yüzeyine zarar vermesini önlemeye yardımcı olur.

  Küçük elleri sıcak taşlardan korumak için fırın eldiveni veya yıkama bezi de kullanmalısınız.

  erimiş pastel boya taşları yapan çocuk

 4. Süslemek!

  Sıcak kayaya bir pastel boya bastırın ve ısının pastel boyayı eritip, serleşerek mumsu bir kabuğa dönüşen pürüzsüz, canlı, renkli bir kaplama oluşturmasını izleyin.

  erimiş mum boya taşı

  Eriyen pastel boya o kadar sıvı ki boya kalemleriyle resim yapmaya benziyor. Bir veya birkaç renk kullanabilirsiniz. İstediğiniz tasarımları, kıvrımları, noktaları, çizgileri, yüzleri yapın!

Bu erimiş pastel boya kayalarının yapımı gerçekten eğlenceli ve kolaydır. Ve rol yapma oyunu için mükemmeller! Bunları hikayeler anlatmak, duyusal oyunlarla veya çocuklarınızın aklına gelen herhangi bir şey için kullanın…

İsmail MART
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.